27 Φεβρουαρίου, 2024

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΑΠΑΛΛΑΓΗΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ «ΞΕΝΗ ΓΛΩΣΣΑ ΟΡΟΛΟΓΙΑ»

Γνωστοποιείται στους φοιτητές που βρίσκονται στο όγδοο (Η΄) εξάμηνο και είναι κάτοχοι πιστοποιητικού γνώσης Αγγλικών επιπέδου Γ2/C2 (PROFICIENCY), ότι έχουν την δυνατότητα υποβολής αίτησης για απαλλαγή από το μάθημα Η΄ Εξαμήνου «Ξένη Γλώσσα Ορολογία».
Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές θα αποστείλουν ηλεκτρονικά (από το ακαδημαϊκό τους mail) στην Γραμματεία του Τμήματος (deptsecr@upatras.gr) την αίτηση επισυνάπτοντας (σε μορφή pdf) το αντίγραφο πιστοποιητικού γνώσης Αγγλικών και Υπεύθυνη Δήλωση, από 01/03/2024 έως 06/03/2024.
Επισημαίνεται ότι αποδεκτοί τίτλοι είναι οι αντίστοιχοι κρατικοί τίτλοι γλωσσομάθειας και οι παρεχόμενοι από πιστοποιημένους φορείς (επισυνάπτεται το σχετικό αρχείο)

ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΟΝΤΑΙ:

Από τη Γραμματεία